The Awesome Adventures of Captain Spirit to przygodówka twórców Life is Strange, ekipy z pod znaku DONTNOD Entertainment.

Fabuła gry została umiejscowiona w świecie Life is Strange, dokładnie 3 lata przed wydarzeniami z tej gry (Gra zostaje wydana też 3 lata po premierze LiS). Zabawa trwa dwie godziny i polega na kierowaniu młodym protagonistą Chrisem podczas jego przygód jako Captain Spirit.

Bohater ma 10 lat, jest samotnikiem. Aby sobie z tym poradzić jego wyobraźnia wykreowała fantastyczny świat po którym wędruje jako „Kapitan Duch”. Staje się on wtedy superbohaterem walczącym ze swoim arcy wrogiem Mantroidem i jego poplecznikami.

Pod dosyć banalną otoczką skrywana jest smutna prawda o życiu młodego bohatera. Jego mama umarła, a ojciec poszedł w alkohol, sądząc, że ten da mu pocieszenie po stracie żony.

W grze widzimy zatem relację Chrisa z ojcem oraz to jak poradzi on sobie z odejściem matki. Gracz będzie musiał podejmować różnego rodzaju decyzje od których zależeć będzie dalszy przebieg rozgrywki.

The Awesome Adventures of Captain Spirit to samodzielna produkcja ale wybory których dokona gracz będą miały odzwierciedlenie w Life is Strange 2 przy pomocy zapisu stanu gry.

Gameplay przypomina ten z Life is Strange i polega na eksploracji otoczenia oraz interakcji z różnymi przedmiotami by stopniono odkrywać kolejne pokłady narracji.

Gra nie będzie oferowała różnych zakończeń, ale będzie oferowała wiele smaczków dotyczących nadchodzącego Life is Strange 2. Interesujące jest to, że postać Chrisa była oryginalnie przygotowana dla większej gry, ale twórcy uznali, że zasługuje on na odrębną opowieść.

The Awesome Adventures of Captain Spirit ukaże się 26 czerwca tego roku na PlayStation Store.

Gra będzie dostępna do ściągnięcia za darmo.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.