Motohiro Okubo który jest producentem gry Soul Calibur VI był bardzo rozchwytywany podczas tegorocznej edycji targów gier E3 2018. Podczas jednego z wywiadów udzielił kilku interesujących informacji.

Pierwszą ciekawą rzeczą jest fakt, że Geralt z Rivii który wystąpi w tej bijatyce 3D będzie w niej jedyną gościnną postacią, co oznacza, że na arenach nie zobaczymy żadnej innej postaci nie związanej ze światem Soul’sów. W poprzednich częściach mogliśmy zagrać Darthem Vaderem czy wcielić się w Spawna.

Kolejna sprawa to możliwość zdobywania różnego rodzaju broni dla postaci. Tutaj Pan Okubo nie chciał zdradzić niczego na ten temat, co daje nadzieje, że kilka rodzajów broni dla każdej z postaci w grze jednak się pojawi.

W systemie walki znalazło się kilka nowych rozwiązań z których największych jest „Reversal Edge”. Ogólnie cała mechanika opiera się na tej znanej z poprzedniej części, odpowiednio ulepszonej.

Fabuła w grze będzie miała miejsce w 16 wieku i będzie się rozgrywała około pierwszej części i drugiej tej serii. Namco chce opowiedzieć historię relacji między Soul Caliburem a Soul Edgem i to jak Kilik zapieczętował Soul Edge. W związku z tym pojawi się kilka niepowiedzianych wcześniej historii i postaci.

Jeżeli jesteśmy już przy postaciach to wszystkie nie zostały jeszcze pokazane. Jedną z postaci która skradła serce producentowi jest Grøh. Wojownik walczący mieczem posiadającym ostrze z obu stron.

W grze znajdzie się także kreator postaci ale szczegóły odnośnie jego działania nie zostały ujawnione. Create-a-Soul został wprowadzony w trzeciej odsłonie serii i od tego czasu stał się dla niej standardem.

Aktualnie można też nabyć odpowiedni Season Pass który będzie uprawniał do zagrania dodatkowo 3 postaciami, wprowadzi także dwie zbroje. Nie podano jakie to będą postacie. Oprócz tego można się spodziewać w przyszłości kilku DLC.

Data wydania Soul Calibur VI na PS4 odbędzie się 19 października 2018 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.