Square-Enix podało do wiadomości liczbę sprzedanych kopii gry Final Fantasy XV. Wielki fajnal sprzedał się w liczbie 8.1 miliona egzemplarzy na wszystkie platformy na całym świecie przez ostatnie dwa lata. Poprzednia wielka część, czyli 13-tka sprzedała się do tej pory w liczbie 7.7 miliona egzemplarzy. Dwunastka w liczbie większej, i im wcześniej, tym sprzedanych kopii gry było więcej. Cała seria sprzedała się w liczbie 144 miliona egzemplarzy (54 różne części). Widać mała tendencję spadkową ale marka ma bardzo silną, stałą pozycję, co rokuje dobrze na przyszłość.

Square-Enix pracuje w tej chwili nad remakiem Final Fantasy VII i można być pewnym, że ten sprzeda się dobrze, co za tym idzie, Final Fantasy XVI na rynku ukaże się na 100%, pytanie tylko kiedy i na jaką konsolę? Kiedy, na pewno po 2020 roku, na jakie platformy? PC i PS5, PS4 szesnastki nie dostanie na 99,99%.

Wydawca zapowiedział specjalne wydarzenie związane z całą serią w listopadzie tego roku na którym przedstawione zostaną dodatki do tej części gry. Być może zobaczymy małą zajawkę następcy? Wątpię ale było by to miłe zagranie ze strony wydawcy.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.