Hideo Kojima ujawnił do tej pory kilka trailerów z gry z czego jeden pokazuje także gameplay, niejako pomijając wątek fabularny o który wiadomo do tej pory bardzo mało, przez co gracz ma dowiedzieć się o grze dopiero podczas grania. Jednak kilka informacji o fabule można wyczytać z samych filmów czy opisu zwiastuna w serwisie YouTube.

Opis mówi: Oblężony przez śmierć spotykaną na każdym kroku, Sam Bridges musi odważnie kroczyć przez świat całkowicie przekształcony przez Death Stranding. Trzymając w rękach splątane resztki przyszłości, Sam wyrusza w podróż by zjednoczyć zrujnowany świat krok po kroku. Jaka jest tajemnica Death Stranding? Co Sam odkryje podczas wędrówki? Rozgrywka definiująca gatunek gry posiada odpowiedzi na te pytania i nie tylko.

Mniej więcej tyle wiadomo na temat fabuły dostępnej w grze, czyli jeszcze bardzo mało. Resztę można doczytać z trailerów i gameplaya opublikowanego podczas targów E3 2018. To, że fabuła nie została ujawniona to bardzo dobrze, przecież twórcy nie będą spoilerowali swoim dziełem.

Pomyślmy chwilę o co możesz chodzić w tej grze…

Mamy więc oblężony przez śmierć świat, ona objawia się w postaci „Siewców Śmierci (Tak nazwałem tajemnicze istoty które polują na ludzi)” którzy kontrolują planetę, zabijają ludzi, pojawiają się w deszczowe dni, są mocni i niewidzialni. Garstka ludzi która została próbuje po prostu przetrwać (Survival?), na szczęści są oni wyposażeni w urządzenia do identyfikacji obcych, co pomaga im walce z nimi. Mamy też małe dziecko, lub dzieci, zapewne odegrają kluczową rolę w fabule, może będą posiadały właściwości które zabiją obcych, a obcy się ich boją i chcą się ich pozbyć.

Najnowszy gameplay pokazuje podróż Sama przez bardzo rozległe tereny, przed wyruszeniem w podróż mówi on do jednej z żeńskich postaci (Na dzień dzisiejszy wiemy o dwóch kobietach występujących w produkcji), że jest tylko kurierem. Co dokładnie dostarcza, komu i po co? Nie wiadomo. Wiadomo tylko, że jego praca jest bardzo potrzebna, więc zakładam, że będzie to istotny element całej gry, być może ważniejszy od samej walki której jak dotąd nie pokazano.

Na pewno gra będzie jedną z bardziej ambitnych produkcji na konsole Sony. Wszyscy wiemy, że Hideo Kojima zawsze chciał tworzyć filmy a nie gry, więc to może być jego epokowe dzieło na realizację którego tyle lat z utęsknieniem czekał. Mamy postacie znanych aktorów (Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Léa Seydoux, Lindsay Wagner ), mamy ciekawą fabułę (zakładam), klimatyczną muzykę i świetną oprawę wizualną.

Death Stranding ukaże się tylko na konsole PS4, data jego wydania nie została jednak podana.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.